سایت کدال

سایت کدال یکی از پایگاه اطلاعاتی می باشد که از جمله سامانه های الکترونیکی معروف ایران به شمار می رود. این سایت اینترنتی به وسیله اقتباس با سامانه های دیگر اطلاع رسانی که در زمینه بورس فعالیت می کنند تشکیل شده است و راه اندازی آن به معامله گران بورس کمک بسیاری نمود. هدف اصلی که در راه اندازی سایت کدال دنبال می شود حمایت از حقوق سرمایه گذاران است که با جمع آوری سرمایه توانسته اند در این سایت حضور پیدا کنند. این سایت گزارش های مالی که مربوط به وضعیت شرکت های سهامی را به صورت رایگان ارائه می دهد. که در این مقاله به آموزش سایت کدال می پردازیم. بیشتر شرکت هایی که در بورس پذیرفته شده اند موظف هستند که اطلاعات مورد نیاز مالی خود را به سایت کدال ارسال کنند.

کاربرد سایت کدال

بدون شک بسیاری از کسانی که سرمایه گذاری در بازار بورس انجام داده اند، برای انجام تصمیمات خرید و فروش به کدال مراجعه می کنند. این سایت تحت نظارت سازمان بورس می باشد و به همین دلیل تمام اطلاعات و گزارشات آن بروز و معتبر است. برای اینکه شما به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید و سهام خود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید باید از سایت کدال استفاده نمایید. اطلاعیه هایی که مربوط به تقسیم سود سهام می باشد، همچنین تمامی دعوت نامه ها و دستور کار بورس در این سایت منتشر می گردد که این مسئله برای سرمایه گذاران دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

آموزش سایت کدال

بیشتر بخوانید: آموزش فارکس

هدف اصلی سایت کدال

بدون شک همه شما نیز به خوبی می دانید که در طراحی سایت اینترنتی هدف های بسیاری وجود دارد که در سایت کدال هم هدف های متنوعی دنبال می شود. این اهداف که بسیار مهم هستند عبارت می باشند از :

  1. اطلاعاتی که در بورس وجود دارد در این سایت به صورت بسیار شفاف ارائه داده می شود و از آنجایی که دوره زمانی تهیه آنها تا انتشارشان زمان زیادی می برد، سایت کدال این مسئله را به سرمایه گذاران اعلام می کند.
  2. تمامی اصول جهانی که در گزارش دهی و گزارش گیری وجود دارد توسط این سامانه رعایت می شود و آنها را به اطلاع سرمایه گذاران می رساند. در واقع بسیاری از کسانی که در بورس حضور دارند می خواهند در مورد اخبار جدید بورس اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشند. که در این سایت می توانند این اطلاعات را به دست آورند.
  3. سایت کدال یکی از بهترین بسترهای مناسبی به شمار می رود که بسیار سریع اطلاعات در آن گذاشته می شود.
  4. امکان نظارت مناسب روی افشای اطلاعات و نظارت آنها خواهد داشت که فراهم کردن این مسئله بسیار به نفع سرمایه گذاران است.

5. سایت کدال بستر مناسبی را ایجاد نموده است که سرمایه گذاران از طریق این سایت می توانند وارد شرکت های پذیرفته شده بورس شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آن شرکت ها را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش بورس از صفر تا صد

دیدگاهتان را بنویسید