چای سبز

امروزه افراد برای کاهش وزن و تناسب اندام راههای مختلفی را امتحان می کنند. از جمله این راه ها گرفتن رژیم است که می توان بر اساس برنامه‌ای که طی آن رژیم ها داده شده است پیش رفت تا به لاغری و تناسب اندام رسید. علاوه بر آن می توان برای لاغری از نوشیدنی ها استفاده کرد. نوشیدنی چای سبز برای لاغری یکی از موثر ترین نوشیدنی ها است.

چای سبز برای لاغری بسیار مفید و موثر می باشد و باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش چربی های بدن و در نهایت باعث تناسب اندام می شود. لذا برای کاهش وزن و تناسب اندام بهتر است در وعده‌های غذایی خود از این نوشیدنی بسیار با ارزش و مفید استفاده کرده و درصد جذب کالری را از غذای روزانه خود کاهش دهید. کاهش جذب کالری از غذای روزانه به نوبه خود باعث کاهش وزن و تناسب اندام می‌شود. در ادامه قصد داریم به خواص شگفت‌انگیز این گیاه مفید و با ارزش برای بدن و همچنین نحوه مصرف آن اشاره کنیم.

 

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز برای لاغری چه زمانی است ؟

اگر قصد دارید از چای سبز برای تناسب اندام خود استفاده کنید، باید برنامه ریزی مناسبی برای استفاده از آن در طول روز داشته باشید، و بدون برنامه از نوشیدن چای سبز برای لاغری پرهیز کنید. بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز دو ساعت بعد از هر وعده غذایی می باشد. زیرا چای سبز مانند چای سیاه باعث کاهش جذب آهن مواد غذایی شده و در جذب آن خلل وارد می کند. لذا در صورتی که دو ساعت پس از مصرف هر وعده غذایی از چای سبز استفاده کنید. خللی در جذب آهن به وجود نیامده و از خواص درمانی چای سبز نیز بهره خواهید برد.

بیشتر بخوانید: تاثیرات شگفت انگیز چای لاغری

آیا مصرف چای سبز برای لاغری و تناسب اندام به تنهایی کافی است ؟

معمولا افرادی که از چای سبز برای لاغری استفاده می کنند، تصورشان بر این است که برای لاغری و تناسب اندام نوشیدن چای سبز کافی است و می‌توانند در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی و پرخوری و در کنار آن نوشیدن چای سبز، به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابند. در حالی که این چنین نیست. برای اینکه تاثیرات چای سبز بر بدن بهتر صورت پذیرد، بایستی رژیم مناسب داشته و در کنار آن تحرک و ورزش را در برنامه روزانه قرار داده شود. لذا آن هایی که تصور می کنند که با مصرف چای سبز به تنهایی می توانند به کاهش وزن و تناسب اندام مورد نظر خود دست یابند سخت در اشتباهند. آنها باید در کنار مصرف چای سبز، رژیم غذایی مناسب اتخاذ کرده و در طول روز برنامه برای ورزش و تحرک داشته باشند.

چای سبز برای لاغری

تاثیر چای سبز بر جلوگیری از پرخوری های عصبی

یکی دیگر از خواص چای سبز خاصیت آرامش‌بخشی آن است. خاصیت آرامش بخشی از چای سبز به پرخوری های عصبی کمک می کند. معمولاً افراد در اثر تنش های روزانه و عصبانیت ها به خوردن مواد غذایی روی می آورند و در دراز مدت باعث عادت برای آنها شده و باعث افزایش وزن آنها می شود. بنابراین برای آرامش اعصاب و جلوگیری از ایجاد تنش در مقابل فعالیت های روزانه می توان از چای سبز استفاده نمود و با آرامش اعصاب به جلوگیری از افزایش وزن دست پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: داروی گیاهی برای لاغری 

چای سبز برای لاغری یک چای چربی سوز طبیعی

مطالعات نشان داده اند که چای سبز به دلیل وجود ماده ای به نام پلی فنول باعث افزایش متابولیسم بدن شده و باعث کاهش چربی های بدن می شود. این ماده در بدن باعث افزایش حرارت درونی بدن شده و افزایش حرارت درونی بدن به نوبه خود باعث افزایش سوخت و ساز چربی‌ها می شود. البته بایستی توجه داشته باشید که در صورتی چای سبز برای لاغری مفید است، که شما رژیم غذایی مناسبی را اتخاذ کرده باشید.

در صورتی که پرخوری کنید و ماده غذایی زیادی با کالری زیاد در طول روز مصرف کنید نباید انتظار داشته باشید که نوشیدن یک یا چند لیوان چای سبز برای لاغری مفید واقع شود. لذا برای افزایش تاثیر گذاری چای سبز برای لاغری و تناسب اندام بهتر است که در کنار نوشیدن چای سبز در طی وعده های غذایی روزانه از رژیم غذایی مناسب استفاده کرده و مقدار چربی ها و قندها را در وعده‌های غذایی روزانه خود به حداقل برسانید.

 

به مقدار مناسبی از چای سبز برای لاغری استفاده کنید

استفاده از هر ماده غذایی هر چند که برای بدن مفید باشد و میزان زیاد می‌تواند اثرات معکوسی داشته باشد و به بدن آسیب برساند. در مورد چای سبز برای لاغری نیز این چنین است. نوشیدن بیش از ۳ یا ۴ لیوان چای سبز در طول روز باعث ایجاد اختلالات آب و الکترولیت ها در بدن شده و می‌تواند اثرات معکوسی را در بدن فرد ایجاد کند. از آنجایی که چای سبز همانند چای سیاه از جذب آهن مواد غذایی جلوگیری میکند ، لذا استفاده از چای سبز به مقدار زیاد می‌تواند باعث کاهش آهن بدن و کم خونی شود. بنابراین بایستی در نوشیدن چای سبز همانند دیگر مواد مفید برای بدن حد اعتدال را رعایت کرده و به میزان مناسب از این ماده غذایی مفید استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: درمان لاغری 

چای سبز برای لاغری و تناسب اندام در طی دوران میانسالی

با افزایش سن و رسیدن به دوران میانسالی معمولاً افزایش وزن و چاقی در افراد رخ می‌دهد. زیرا تحرک آنها کم شده و مقدار کالری روزانه آنها به طور مستقیم به چربی تبدیل می شود. لذا برای کاهش چربی های بدن و حفظ تناسب اندام بهتر است از چای سبز در دوران میانسالی استفاده کرد. البته بایستی این افراد چای سبز را از سن ۳۰ سالگی به بعد در وعده‌های غذایی خود گنجانده و از چای سبز به صورت مداوم استفاده کنند. چای سبز میزان ذخیره چربی ها را در بدن کاهش می دهد و باعث کاهش وزن و تناسب اندام می شود.

خواص دیگر چای سبز

افرادی که از چای سبز برای لاغری و تناسب اندام و کاهش وزن خود استفاده می کنند علاوه بر تاثیرات چای سبز در لاغری و تناسب اندام می توانند از مزایای دیگر این نوشیدنی نیز استفاده کنند. مزایا و فوایدی از قبیل: کاهش علائم و نشانه ها در بیماری هایی مثل آلزایمر و پارکینسون و همچنین بیماری‌های مفصلی مثل آرتریت روماتوئید.

علاوه بر آن چای سبز برای کاهش فشار خون، تنظیم قند خون و همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز بسیار مفید و موثر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید